📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
V zimně je riziko podchlazení nebo nachlazení velmi vysoké. Hlavou nám přitom odchází nejvíce tepla. Měli bychom nosit zimní čepici, která nám s izolování hlavy pomůže. Jaké jsou typy a podle čeho vybírat?

Jak jsme se již několikrát zmiňovali, patří hlava mezi první části, které je třeba chránit. Ne jen proti nárazu, ale i proti působení vnějších vlivů a to především počasí. Při horkých dnech je ideální mokrý šátek, při těch slunečných zase kšiltovka. Ale co v zimě? Vlivem prokrvení mozku, odchází hlavou velké množství tepla. Toto teplo v zimních měsících opravdu velmi potřebujeme. Krom toho nám mrznou uši, což samo o sobě není příjemné ani zdravé. Možnost nachlazení je tedy velmi vysoká. Jak tomu předejít a jak se vyvarovat případným následkům nízkých teplot?

Čepice za každého počasí

V zimních měsících oceníme vlastnosti zimní čepice. Podobně jako ostatní čepice, se dává na hlavu, kde má pomáhat k omezení tepelných ztrát. Svou konstrukcí připomíná kopuli. Měla by pokrýt celou plochu hlavy až po spodek uší. Čepice mohou být buď tvarované, nebo s rovným spodním lemem. Na to je potřema myslet při výběru. Čepice zkrátka musí sedět nejlépe, jak je to možné. Moderní materiály nabízejí několik druhů čepic, které jsou dnes k dispozici. Od bavlny s polyesterem se přeneseme až k Fleesu nebo Merino vlně. Ta se poslední dobou stala velmi oblíbenou. Její kombinace s elastanem se považuje za jeden z nejlepších materiálů. Pamatujme, že zimní čepice nejsou většinou moc nepromokavé. Proto bychom je při mokrém sněhu nebo dešti měli podpořit kapucí. 

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál