Čas, ať už chceme, nebo ne, řídí naše životy již po staletí. Kvůli lepší orientaci a jistě i pracovní náplni bylo potřeba jej striktně dodržovat. Jenže jak, když do té doby existovali jen hodiny na věžích velkých rozměrů? Bylo na čase vynalézt osobní hodinky. Prvními hodinkami bylo tak zvané Norimberské vajíčko Petera Henleina, které vyšlo na svět roku 1500. Bylo velmi nespolehlivé kvůli nepravidelnému chodu způsobenému klesající hnací silou pružinky na oscilátor. Po pět set let se vynálezci a hodináři snažili vyřešit veškeré problémy. Díky tomu máme dnes k dispozici nekompromisní přístroj, který ukazuje čas a nejen to.
Žijeme ve složité době, takže pouhé ukazování času už nestačí. Že musí být čas přesný, je každému jasné. Jak jde nahoru zažitý standart, přidávají se hodinkám i další funkce, které vyžadují více energie pro svůj provoz. Pohon hodinek může být zajištěn několika způsoby. Nejčastější a nejlevnější varianta je baterie. Mnoho, troufám si říct i převážná většina, hodinek běží na tento druh energie. Koho by bavilo je neustále měnit? Budeme-li ochotni si trochu připlatit, nalezneme ve světě náramkových hodinek i alternativy, které fungují jako soběstačný zdroj energie. Jednou variantou jsou hodinky mechanické, ty se natahují ručně nebo pomocí závaží. Závaží je umístěno na vnitřní straně hodinek. Při pohybech ruky, které doprovází chůzi, se závaží hýbe a tím hodinky natahuje. Nejmodernější varianta spočívá ve využívání sluneční energie, kdy je ciferník jeden velký solární panel.
Člověk je tvor složitý. Máme ve své podstatě vůli jít dopředu a inovovat - asi i díky tomu jsme tam, kde jsme. Stejně tak tomu je i u hodinek. Proto máme k dispozici mraky hodinek, které nabízí nejrůznější funkce. Základním aspektem výběru je - zdali chceme hodinky analogové nebo digitální. Jestli je budeme nosit do společnosti ke košili nebo ven na kolo. Takové rozmyšlení je nejdůležitější. Jelikož se nacházíme na stránkách ArmyShopu, kde má vše svůj účel, je tato kategorie zaměřena na hodinky digitální, které krom času nabízí opravdu mnoho dalších funkcí. Digitální hodinky jsou většinou napájeny baterií. Ciferník je tvořen displejem, na kterém se pomocí bočních tlačítek dají měnit funkce. Hodinky nabízí stopky, výškoměr, barometr, teploměr, zkrátka vše, co moderní turista nebo voják může potřebovat.
Přítomnost kvalitních a pevných materiálů je nutná. Přeci jen budeme hodinky nosit do lesa a vystavovat je potu, vnějším vlivům a občasným nárazům. Digitální hodiny jsou na takové zacházení většinou uzpůsobené. Na co bychom si měli dát pozor? Jednoduše na konstrukci. Když chceme, aby hodinky něco vydržely, měly by mít robustní pásek z gumy nebo umělé hmoty s kovovou sponou pro zapínání. Tělo je tvořeno tvrzeným plastem a zadní strana nerezovým kovem. Velkou otázkou je sklíčko. Sklíčko je nejnáchylnější součástí celých hodinek. Snadno se poškrábe a může i prasknout. To je nemilé, co se proti tomu dá dělat? Existuje celá řada sklíček různých pevností. Nejlepší volbou je safírové sklo, nabízí obrovskou tvrdost a výdrž. Hned pod ním je sklo minerální a až pak obyčejné. Každá součást představuje slabý kus řetězu, který může prasknout. Chceme-li je na občasné nošení, nevyplatí se investovat. Když od nich čekáme skvělou službu, musíme sáhnout hlouběji do kapsy.