📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Často se stane, že nám vložky v botách nevyhovují. Na tom není nic divného. V takový moment musíme zakoupit jiné, které pro nás budou vhodnější. Nezapomeňme vše přeměřit, abychom si dobře vybrali.

Tak a je to, máme nové boty. Od této chvíle se už o nic nemusíme starat. Ale co to, nějak nás bolí nohy? To nemusí být ani tak botami, jako vložkami v nich. Prvním krokem je sice koupě správných bot, často je však musíme doplnit o nové vložky, které budou více vyhovovat našemu chodidlu. Věřili bychom, že existuje několik různých druhů vložek, které slouží různým účelům? Pojďme si o nich něco povědět.

Co to vlastně je?

Vložky jsou součástí téměř každých bot, které zakoupíme. Prakticky oddělují spodní část podešve, která je velmi často hrubá a ne tak dobře tvarovaná, od prostoru, kam vkládáme nohu. Spodní část vložky zapadne do tvaru boty, čímž se stabilizuje na místě a poskytne lepší podklad pro naši nohu (některé vložky se i vlepují, což není ideální vzhledem k hygieně). Jak jsme již zmínili, není vložka, jako vložka. Rozlišujeme například zdravotní vložky, sportovní vložky, zimní, letní, a jednotlivé kombinace. Jejich společným zájmem je nabídnout našemu chodidlu co nejlepší podmínky pro přirozenou a zdravou chůzi. Jistě známe tu nepříjemnou bolest chodidel po sportu, nebo delším stání. Může za to špatný tvar chodidla nebo jeho špatné držení. To vše jsou vložky díky svému tvarování schopny vyrovnat. Podrží nám klenbu, stabilizují chodidlo na místě a navíc mohou i chladit nebo naopak odvádět a hřát.

Co tedy máme k dispozici?

Téměř pro každý sport existují příslušné vložky. Každý sport, při kterém využíváme chodidla, totiž má jiné nároky. Například takové vložky na běhání. Jak by asi měly vypadat? Rozhodně by měly být dobře tvarované, aby drželi chodidlo v přirozené poloze. Dbejme i na protišokovou vrstvu, která šetří klouby na prstech u nohou, ale i samotné paty. Nezapomínejme ani na odvětrání v podobě malých kanálků, které zaručují cirkulaci vzduchu i odvedení potu. Oproti tomu můžeme mít speciální ortopedické vložky pro běžné chození. Zde je největší důraz kladen na zdravý postoj. Existují také speciální druhy, takzvané podpatěnky. Tyto vložky se dávají jen pod paty a eliminují bolest vzniklou ostruhami. Stejně tak existují i ¾ vložky nebo jen poloviční, každé s jiným účelem.

No a z čeho budou?

Materiál je u vložek také důležitý. Celkem máme k dispozici tři – kůži, umělé materiály a gel. Ano, i gelové vložky se používají. Jejich největším plusem je protišoková ochrana, která nám šetří klouby. Velmi používaná je i kůže, která se však nehodí pro sport. Zde jsou nejlepší volbou umělé materiály. Tyto vložky jsou často skládány z několika materiálů, které mají každý jiné vlastnosti. Tím se docílí skvělého kompromisu, ze kterého nakonec vzejde doplněk, bez kterého si neumíme představit provádění oblíbeného spotu.

Hlavně ať se tam vejdou

U výběru je důležité volit podle aktivity, ale také tvaru boty. Ne každá vložka se musí nutné vejít do našich bot. Proto je potřeba vložky do bot nejdříve vyzkoušet a především si vyzkoušet i boty s nimi. Musí se nám dobře chodit. Nelekejme se nepřirozeného pocitu a postoje. Opravdu rychle si zvykneme a budeme příjemně překvapeni. Velkou výhodou je výběr vložek s antibakteriální úpravou. To se ale pohybujeme už ve vyšších částkách. Snadno můžeme pořídit vložky za 30 korun, ale i za 2000. Vše je to o tom, kolik chceme utratit za své zdraví, za kterém se nevyplácí šetřit.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Velikost
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál