📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Pouzdra na rádiovou stanici jsou svou podstatou poměrně specifická. Záleží na tom, zda chceme mít rádiovou stanici na dosah, nebo máme k dispozici náhlavní soupravu či rúčku. Jak se liší a co je lepší?
 

Nejlepší volbou týmové komunikace jsou bezesporu radiostanice. Naladíme si je na určitou frekvenci a poté pomocí volacích znaků a domluvené posloupnosti můžeme bez problému komunikovat. Avšak taková vysílačka může být i větších rozměrů a vyšší hmotnosti. Při běžném životě ji můžeme nosit v ruce, batohu nebo připnutou pomocí klipu na opasku. Profesní stránka je bohužel mnohem složitější. Musíme myslet na ostatní vybavení a vysílačku tak dobře umístit. K tomu skvěle poslouží pouzdra na radiostanice.

Jak takové pouzdro vypadá?

Pouzdra můžeme mít buď univerzální nebo přímo určená pro příslušné typy radiostanic. Prakticky se jedná o pouzdro, kam se stanice bez problému vejde a bude chráněna. Samotné pouzdro pak připneme například na opasek, ale o tom až později. Pouzdra mohou být otevřená nebo uzavřená. Otevřený typ je lepší kvůli manipulaci, přelaďování frekvencí a podobným úkonům. Vršek vysílačky, kde máme většinou veškeré ovládací prvky, totiž zůstává odhalený. No ale co tlačítko pro zaklíčování? Ano, tlačítko pro zaklíčování je většinou umístěno na boku. Jenže při zásahu budeme mít buď náhlavní soustavu nebo ručku připnutou na rameni. Pokud ne, musíme mít pouzdro, které se dá rychle rozdělat, abychom mohli radiostanici vyjmout. Další možností je pouzdro s klipem, které sundáme i s radiostanicí. Otevřená pouzdra musí být opatřena jistící gumičkou, která vysílačku drží na místě, jinak bychom ji snadno ztratili. Uzavřená pouzdra jsou bezpečnější a chrání radiostanici i proti prachu, nečistotám nebo vodě. Takové pouzdro se uzavírá víkem na patent nebo suchý zip. Když už víme, jaké typy jsou, kam a jak je připnout?

Na opasek s nimi!

Opasek je pochopitelně jednou z možností, ale zdaleka ne jedinou. Krom něj se dají pouzdra umístit i na taktickou vestu, nosič plátů nebo batoh. Vše záleží na tom, jestli budeme potřebovat vysílačku pro komunikaci vyndávat, nebo máme ručku či náhlavní soustavu. Pakliže může vysílačka zůstat na místě, nejvíce se hodí pevná pouzdra. Ty mohou mít buď Molle vazbu, nebo průvlek. Molle vazba je v podobě několika popruhů, které se provlékají protikusy. Můžeme tak bez problémů umístit pouzdro například na záda nosiče plátů, na batoh nebo i na WarBelt. U průvleku jsou možnosti dané - zkrátka se provlékají na opasek. Nemáme-li jinou možnost a musíme vysílačku pro komunikaci držce, musíme ji mít po ruce a dobře přístupnou. Můžeme si buď zvolit pouzdro s klipem, které se dá jednoduše sejmout z opasku či popruhu na batohu, nebo mít otevírací pouzdro umístěné na dobře zvoleném místě. Pro mobilitu a nenáročnost je tato možnost horší, ale někdy není zbytí…

Vybíráme

Podle čeho vybírat tedy víme. Můžeme si zvolit otevřené pouzdro s Molle vazbou a vysílačku si umístit na záda nosiče plátů hned vedle hydratačního vaku. V tom případě je vysílačka špatně dostupná, což se správným vybavením nevadí. Zároveň se k ní dostane prach, písek i voda, na což musíme myslet. Nebo si koupíme pouzdro s klipem a můžeme ho nosit na opasku. V případě potřeby vysílačku sejmeme i s pouzdrem a použijeme. Nutno dodat, že se zaměřujeme jen na syntetické materiály typu polyester nebo nylon. Pouzdro musí být odolné, pevné a nepromokavé, působí totiž i jako ochrana vysílačky. Ne jen jako držák na ni.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Výška / délka
cm cm
Šířka
cm cm
Hloubka
cm cm
Hmotnost
kg kg
Materiál