Moskytiéra drží otravný hmyz dál od našeho obličeje a ostatních částí těla. Ochráníme se tak před štípanci, ale často i nemocemi. Existuje hned několik druhů, o kterých bychom měli vědět dříve, než budeme vybírat.
Bzz bzzzz bzzz všude kolem hlavy. Přírodu můžeme mít rádi, je krásná a scenérie nás často unesou myšlenkami někam jinam. Co ale na přírodě nesnášíme všichni, je ten otravný hmyz. Otravní cizopasníci, kteří hodují na naší krvi. Navíc zanechávají otravné štípance, které svědí i několik dní. Lze se efektivně chránit? Ano, můžeme používat různé repelenty a biologická odpuzovadla. Sami víme, že nejsou ani zdaleka tak účinná, jak popisují reklamy a etikety. Je třeba hmyzu bránit mechanicky. Jak to provedeme? Moskytiérou přeci!
Moskytiéra je vzdušná tkanina, která je buď průsvitná, nebo průhledná. Nepleťme si. Tuto tkaninu umístíme tam, kam potřebujeme a ona mechanicky brání komárům a ostatní havěti se k nám dostat. Mechanickou překážku už hmyz nezdolá. Její použití je jednoduché. Můžeme je rozdělit na osobní moskytiéry a lůžkové. Osobní jsou trochu komické, ale svůj úděl plní bravurně. Dáváme si je přes hlavu nebo připínáme na klobouk. Sahají často až k prsům nebo k ramenům. Stejně tak si je můžeme pod krkem stáhnout, ale část krku zůstane většinou nechráněna. Už asi každému došlo, co jsou to lůžkové moskytiéry. Ty se zavěsí nad lůžko, které chrání úplně celé. Je to nejlepší možná ochrana před těmito parazity.
Výběr je dost jednosměrný. Buď chceme fungovat a chodit, tak se nám hodí osobní. Nebo se chceme v klidu vyspat, takže sáhneme po té lůžkové. Měli bychom si dát pozor na velikost moskytiér a jejich strukturu. Když chceme skrz ni vidět, volíme průhlednou. Vše naleznete v této kategorii, která svým původem říká – Už dost hmyzu a následnému svědění.