Lahev představuje prostor pro tekutiny, které jsou pro náš organismus v důležitosti na prvním místě. Každopádně existuje více možností a variant, které bychom neměli brát na lehkou váhu.
Hydratace, to nejdůležitější, co když podceníme, může nás to stát zdraví. Jak nejlépe předejít nedostatku tekutin? Pitím pochopitelně. K tomu ale musíme být vybaveni. Jednou z možností jsou dobře známé láhve. Mohou nést větší množství tekutin, které nám jistě přijde vhod. Jak vypadají, jaký máme výběr a co vše můžeme od lahve očekávat?
Lahev nemusí být nutně jen skleněná nádoba s uzavíráním. Za prvé – sklo nepřichází v úvahu. Vždy bychom měli volit materiály odolnějšího rázu. Mluvíme o plastech, nebo kovu. Nerezová ocel se začíná používat čím dál tím více. S ní přichází revoluce, která odděluje klasické láhve od těch netradičních. Díky konstrukci z kovu můžeme v láhvi například vařit čaj, nebo polévku. Její odolnost je také na vyšší úrovni. Je tedy pravda, že kov je často náchylnější k trvalému poškození. Když nám spadne plastová láhev, nemusí se s ní nic stát. Kov se může promáčknout, což už nikdo zpět nevrátí. Jde o daň za jinak velmi skvěle využitelnou variantu. Jde ale i o tvar. Láhev by neměla mít úzké hrdlo. Budeme jí přeci jen potřebovat občas vymýt, aby si tak zachovala svou využitelnost. Je tedy lepší, když má širší hrdlo. Uzávěr by měl být nějak jištěný, abychom ho omylem neztratili. Pokud se rozhodneme pro plastovou variantu, pamatujme – na láhvi by mělo být vždy BPA Free. To znamená, že při výrobě použitého polymeru nebyl použit nebezpečný Bisfenol A, který je spojován s řadou závažných onemocnění.
Velikost láhve by měla odpovídat potřebám a typu použití. Pokud ji máme do určitého pouzdra nebo držáku, pohlídejme si její velikost. Objem je volbou osobních preferencí, které jsou na nás. Ideální je jeden litr. Můžeme si dopřát i půl litrové, nebo 1,5 litru.